Neomedical - Nowoczesne Centrum Medyczne

Poradnia urologiczna

Poradnia urologiczna

dr Kamil Burzyński (urologia)
Wtorki: 13.00 – 15.00
Konsultacja urologiczna: 220,00
USG urologiczne: 120,00 zł

Urolog to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu moczowo-płciowego u mężczyzn u kobiet. 


Lekarze specjaliści NEOMEDICAL Łódź leczą między innymi:
– zapalenie dróg moczowych
– kamicę nerkową
– stany zapalne układu moczowego
– nietrzymanie moczu
– nadreaktywność pęcherza
– ograniczona płodność i problemy z potencją
– choroby nowotworowe układu moczowego

W zakresie konsultacji wykonujemy:
– USG 3D układu moczowego – obligatoryjnie przy pierwszej wizycie

Lekarze specjaliści NEOMEDICAL w Łodzi zajmują się leczeniem schorzeń układu moczowo-płciowego. Dysponując rozległym zapleczem diagnostycznym, pomagamy naszym pacjentom w szybkim powrocie do zdrowia. Badanie w naszym gabinecie odbywa się zawsze w sposób dyskretny i komfortowy dla pacjenta. Nasi urolodzy zawsze opowiedzą na wszystkie Państwa pytania. Zapewniamy krótkie terminy oczekiwania na wizytę. Jeżeli chcą Państwo umówić się do urologa w Łodzi, zapraszamy do naszej przychodni NEOMEDICAL!

Urologia
Urologią nazywa się dział medycyny, który zajmuje się budową, działaniem i schorzeniami układu moczowo-płciowego, między innymi zapaleniami, zaburzeniami działania, ograniczoną płodnością, nowotworami, także wadami patologicznymi naczyniowymi i endokrynologicznymi.

Kiedy warto udać się do urologa?
Z uwagi na fakt, że wiele chorób urologicznych przebiega w początkowej fazie bezobjawowo, zaleca się wizyty kontrolne u lekarza urologa szczególnie po 40. roku życia – zalecenie to dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Do urologa warto zgłosić się w przypadku następujących dolegliwości:
– ból przy oddawaniu moczu, uczucie nadmiernego parcia na pęcherz, nietrzymanie moczu, pieczenie lub swędzenie cewki moczowej
– zmiany moczu oraz ilości oddawanego moczu
– zmiany w wyglądzie prącia, obrzęk i ból jąder
– bóle w okolicach podbrzusza lub dolnej części pleców

Badania urologiczne
Wizyta u urologa rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem, który pozwala na określenie problemu pacjenta. Obejmuje również badania USG układu moczowego, które pozwalają na dokładne zobrazowanie stanu nerek, przewodów moczowych i pęcherza moczowego. Lekarz urolog może wykonać także badania per rectum – przez odbyt w celu oceny stanu prostaty u mężczyzn.

 • Badanie USG układu moczowego obejmuje ocenę nerek i pęcherza moczowego, a u mężczyzn również ogólną ocenę prostaty (czyli gruczołu krokowego). 

  Ocena nerek nie wymaga szczególnego przygotowania.

  Do oceny pęcherza moczowego, wymagane jest jego wypełnienie w możliwie maksymalnym stopniu.

  Pacjent powinien stawić się na badanie z pełnym pęcherzem. Co najmniej jedną godzinę przed badaniem należy wypić 1 do 1,5 litra niegazowanych płynów.

  Po pierwszej części badania, po opróżnieniu pęcherza Pacjent wraca na badanie ewentualnego zalegania moczu.

  Na badanie należy (w miarę możliwości) przynieść wyniki poprzednich badań USG danej okolicy lub wyniki innych badań – dotyczących tego problemu.

Rejestracja

42 612 13 90
42 612 13 91

OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH 8.00-18.00