Neomedical - Nowoczesne Centrum Medyczne

Poradnia kardiologiczna

Poradnia kardiologiczna

dr Robert Pietruszyński (kardiologia)

Poniedziałki: 14.00 – 20.00
Czwartki: 14.00 – 18.00
Konsultacja kardiologiczna
Pierwsza wizyta: 350,00
Kolejna wizyta (bez dodatkowych badań): 200,00
Kolejna wizyta (w tym EKG): 250,00
USG/Echo serca: 180,00 zł
Ekg spoczynkowe: 50,00 zł
Próba wysiłkowa podczas wizyty : 200,00 zł
Próba wysiłkowa podczas kolejnej wizyty : 300,00 zł
Hollter: 200,00

dr Krzysztof Charyk (usg serca, echo serca)
USG/Echo serca: 200,00

Kardiolog zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób i wad układu sercowo-naczyniowego, w tym serca, aorty i mniejszych naczyń krwionośnych, czyli cały układ krążenia. Lekarz kardiolog na spotkaniu z pacjentem przeprowadza dokładny wywiad lekarski i zaleca odpowiednie badania do wykonania, między innymi badania krwi i badania kardiologiczne.

Leczymy:
– wrodzone i nabyte choroby serca
– choroby układu krążenia
– zaburzenia rytmu serca
– choroby naczyń wieńcowych
– miażdżycę naczyń krwionośnych
– choroby zastawek serca
– nadciśnienie tętnicze

W naszej klinice NEOMEDICAL w Łodzi dysponujemy zaawansowanym sprzętem diagnostycznym na najwyższym, światowym poziomie. Gabinet kardiologiczny wyposażony jest w USG najnowszej generacji 3D/4D Aloka 7 Pro umożliwiające również wykonywanie badań przepływów (USG Doppler).

Do monitorowania stanu pacjentów stosujemy urządzenia holterowskie ciśnieniowe i EKG – 24-godzinne i 48-godzinne.

Badania EKG spoczynkowe wykonujemy na 12 kanałowym aparacie firmy Mortara, który jest również producentem systemu i sprzętu używanego przez nas do wykonywania prób wysiłkowych.

Każdemu z naszych pacjentów zapewniamy profesjonalną opiekę lekarzy kardiologów z wieloletnim doświadczeniem. Nasze nowoczesne zaplecze sprzętowe dodatkowo powoduje, że od razu na miejscu mogą skorzystać Państwo z fachowej diagnostyki. Dbamy o Państwa komfort, dlatego wizyty odbywają się zawsze w przyjemnej atmosferze. Dodatkowo u nas nie muszą Państwo czekać długo na spotkanie z lekarzem. Zachęcamy do zapisania się na wizytę do kardiologa w naszej klinice NEOMEDICAL Łódź!

Kiedy warto udać się do kardiologa?

Objawy mogące świadczyć o problemach natury kardiologicznej są bardzo złożone i mogą mieć różne przyczyny – nie tylko związane z układem sercowo-naczyniowym, ale również zaburzeniami hormonalnym, na przykład w przypadku zaburzeń pracy tarczycy. Chorobom serca sprzyjają także nadwaga i cukrzyca.

Do lekarza kardiologa warto zgłosić się w przypadkach takich jak:

– zaburzenia rytmu serca i kołatanie serca
– bóle w klatce piersiowej, które nasilają się podczas i po wysiłku fizycznym
– bóle za mostkiem promieniujące do żuchwy i lewego ramienia
– nieprawidłowe ciśnienie tętnicze i tętno
– stany przedomdleniowe i omdlenia
– zawroty i bóle głowy

Badania kardiologiczne

Wśród najprostszych badań kardiologicznych znajduje się pomiar ciśnienia krwi – można wykonać je samodzielnie w domu z użyciem automatycznych urządzeń i w ten sposób monitorować swoje ciśnienie krwi, co polecane jest osobom mającym nadciśnienie, niedociśnienie i inne choroby układu sercowo-naczyniowego.

EKG, czyli elektrokardiogram to kolejne ważne badanie kardiologiczne, które polega na podłączeniu do ciała elektrod i odczytaniu zapisu graficznego impulsów elektrycznych serca. EKG wykonuje się w przypadku zaburzeń rytmu serca, niedokrwienia czy przeciążenia mięśnia sercowego.

Badanie EKG odbywa się także metodą Holtera z użyciem urządzenia, które rejteruje pracę serca ciągle przez 24-48 godzin oraz jako próby wysiłkowe, które polegają na rejestracji EKG i ciśnienia krwi podczas wysiłku.

Echokardiogram, czyli echo serca to badanie polegające na użyciu urządzeń USG ze specjalną sondą, które stosowane są w ocenie pracy i budowy serca. USG Doppler pozwala na ocenę przepływów serca.

Rejestracja

42 612 13 90
42 612 13 91

OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH 8.00-18.00