Neomedical - Nowoczesne Centrum Medyczne

Poradnia chirurgiczna

Poradnia chirurgiczna

dr Piotr Kapszewicz (chirurgia)
Wtorki: 17.00 – 18.00
Środy: 08:30 – 10:00
Piątki: 09:00 – 10:30
Konsultacja chirurgiczna: 200.00
Implantacja Disulfiramu (wszyswka Esperal) – 800,00 zł
Inne zabiegi chirurgiczne: cena ustalana indywidualnie przed zabiegiem

Dr Jacek Dębski 

Poniedziałki: 15.30 – 18.00
Konsultacja chirurgiczna: 200,00
Ceny zabiegów ustalane są indywidualnie w czasie konsultacji
NEOMEDICAL dysponuje gabinetem zabiegowym przeznaczonym do wykonywania zabiegów chirurgicznych w trybie ambulatoryjnym z zastosowaniem znieczulenia miejscowego.

W ramach chirurgii ogólnej wykonujemy m.innymi:
usunięcie:
– Kaszaka
– Tłuszczaka
– Ziarniniaka
– Znamion barwnikowych
– Przerostowe blizny-bliznowce
– Wrastające paznokcie
– Modzele stóp
– Odciski stóp
– Trudno gojące się rany
– Owrzodzenia podudzi
– Zdjęcie szwów
– Wizyty domowe z zabiegami
– Leczenie ran pooperacyjnych
– Drobne urazy rąk i stóp z oceną radiologiczną

Naszym pacjentom oferujemy:
– konsultacje lekarskie,
– zakładanie i usuwanie szwów,
– leczenie hemoroidów metodą Barrona,
– kompleksowe leczenie stopy cukrzycowej,
– leczenie zachowawcze/poprawa krążenia obwodowego krwi, współpraca z lekarzem diabetologiem celem optymalizacji leczenia cukrzycy/leczenie zabiegowe/chirurgiczne opracowanie nie gojących się owrzodzeń, ran, ognisk martwicy, oczyszczanie ran mechaniczne i chemiczne z wykorzystaniem nowoczesnych opatrunków i środków farmakologicznych/leczenie operacyjne o charakterze rekonstrukcyjnym/położenie przeszczepów skóry,
– leczenie operacyjne w przypadku rozpoznania skrajnego niedokrwienia/małe i duże amputacje,
– biopsję cienkoigłową z badaniem histopatologicznym,
– krioterapię,
– elektrokoagulację,
– rektoskopię,
– usuwanie chirurgiczne zmian skórnych,
– nacięcie i drenaż ropnia, krwiaka, założenie sączka w przypadkach wymagających niezwłocznej pomocy.

Lekarze chirurdzy dysponują na miejscu zapleczem diagnostycznym, zarówno obrazowym jak i laboratoryjnym.

Konieczność chirurgicznego wycięcia znamion odnosi się zwłaszcza do często występujących na naszym ciele tzw. znamion barwnikowych. Możemy wyróżnić kilka ich rodzajów:


Spośród wymienionych powyżej znamion do chirurgicznego usunięcia kwalifikują się przede wszystkim znamiona wrodzone, znamiona barwnikowe owłosione i znamiona barwnikowe atypowe, gdyż niosą ryzyko przekształcenia w czerniaka złośliwego. W zależności od wielkości ryzyko przekształcenia zmiany w czerniaka złośliwego waha się w granicach od 2 do 30%. Na szczególną uwagę zasługują znamiona barwnikowe położone w miejscach narażonych na ciągłe drażnienie odzieżą, biżuterią, w zgięciach. Takie zmiany lepiej jest usuwać.

Zmiany barwnikowe powinny znajdować się pod stałą obserwacją. Jakakolwiek zmiana wyglądu znamienia powinna być powodem możliwie jak najszybszego kontaktu ze specjalistą. Wyróżniamy następującą klasyfikację zmian znamion barwnikowych:


Przed chirurgicznym usunięciem znamienia lekarz szczegółowo omawia zabieg. Klasyczne wycięcie znamienia odbywa się z niewielkim (ok. 1 mm) marginesem zdrowej tkanki. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest całkowicie bezbolesny. Po wycięciu znamienia zakładane są szwy i opatrunek, który jest zdejmowany do 7-14 dniach. Rana po zabiegu może umiarkowanie boleć przez kilka godzin, podczas których pacjenci przyjmują doustne środki przeciwbólowe. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać rozciągania i moczenia skóry w miejscu opatrunku. Niemożliwe jest wycinanie znamion bez pozostawienia blizny. Początkowo jest ona widoczna, później blednie i obkurcza się. Ważne jest, żeby nie opalać jej przez 6 miesięcy po zabiegu. Niekiedy znamiona odrastają. Wówczas konieczne jest ponowne wykonanie zabiegu.

Niektóre zmiany skórne po wycięciu wymagają badania histopatologicznego. Polega ono na mikroskopowym przebadaniu odpowiednio wcześniej przygotowanego wycinka znamienia pobranego od pacjenta. Badanie to daje stuprocentową pewność, jakiego rodzaju zmiana została wycięta. W przypadku zmian złośliwych pacjent jest kierowany pod opiekę specjalistycznej poradni onkologicznej.

Rejestracja

42 612 13 90
42 612 13 91

OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH 8.00-18.00